Nekomerční mixér fotografií a fotografů všech žánrů

...nejen pro Beroun a okolí

Fotoblázinec pošesté

Kategorie: Aktuality, Přidal/a: Irena Bucharová, 19:47, 11.9.2016

V sobotu 8.října 2016 od 10 –18 hodin se bude konat po dvouleté přestávce již šestý ročník berounského nekomerčního festivalu FOTOBLÁZINEC.
Festival je tradičně pořádán ve spolupráci s Městskou knihovnou Beroun. V sobotu 8.října se v areálu knihovny sejdou fotografové z Berouna i vzdáleného okolí. Každý z fotografů ukáže svou tvorbu na prostoru tradičně vymezeném třemi metry šňůry.

Přehlídka je podporovaná městem Beroun a je otevřena fotografům a fotografkám nejrůznějších úrovní. Hlavním posláním festivalu je popovídat si a podívat se na tvorbu ostatních účastníků.

Registrovaní účastníci festivalu mohou předvést i svou schopnost improvizace ve fotolovu, rychlém lovu fotografií na několik zadaných témat.

Během dne probíhá hodnocení vystavených fotografií a snímků z fotolovu odbornou porotou a zároveň probíhá divácké hodnocení. Autoři nejúspěšnějších fotografií dostanou diplom a symbolickou odměnu z tomboly.

Výběr nejlepších fotografií bude k vidění v prostorách knihovny po skončení festivalu od 10. do 31.října 2016.

Oblíbenou součástí festivalu jsou i přednášky o fotografii a zážitky z cest. Na co se těšit letos?

Jak fotí na cestách na Blízký východ i dále nám ukáže fotografka a cestovatelka Kamila Berndorffová, každoročně vystavující na CzechPressPhoto, oceněna 2007 a 2009. V dalším vstupu autorky nás čeká povídání, jak se žije v Indii aneb rodina – základ indické společnosti. Málokterý Čech zná Indii tak dobře jako ona, která tam tráví zimu už 19let. Přednášky budou doplněny projekcí unikátních fotografií.

Jak hodnotit své i cizí fotografie se dozvíme od Jaroslava Taffey Orlíka z Opavy, zkušeného fotografa a dlouholetého oblíbeného i obávaného komentátora fotoserverů jako např. fotoaparát.cz a megapixel.cz.

Program festivalu tvoří i sami účastníci, proto nejsou vyloučena další příjemná překvapení. Sledujte festivalový web www.fotoblazinec.cz ,
Tamtéž najdete informace potřebné k registraci vystavujících, ukončení přihlášek je 30.září 2016. Pro čtenáře RL připouštíme vzhledem ke dni vydání 1 den navíc.
Přijďte se podívat na zajímavé fotografie i na přednášky, těšíme se na vás.

Přihlásit